~~
Przyznaję się bez bicia, jestem ścisłowcem. Do mnie przemawiają cyfry, pociąga kolejność, logika i porządek. Aby dać upust mojemu małemu zboczeniu, dziś trochę o kolejnościach i cyfrach, a to wszystko pod skrzydłami kanałów telewizyjnych. Co łączy Hanazakari no Kimitachi e, Attention Please oraz LIAR GAME 2? A może podobieństwo miedzy My Boss My Hero, Don Quixote oraz Yokai Ningen Bem? Zapraszam na rundkę po japońskich czasach antenowych. Dziś część pierwsza FujiTV.
Nim zaczniemy mówić o poszczególnych czasach w danej stacji, dwa wyjaśnienia dla mniej zorientowanych w temacie.
Time slot - tutaj używać będę w sensie "czas antenowy", skrótowo może pojawić się określenie "slot".
Golden time - "złoty czas antenowy". W tym czasie najwięcej Japończyków zasiada przed telewizorem, przeważnie jest to od godziny 19-20 do 22.
Od razu zaznaczam, że skupiam się na kanałach telewizyjnych jako takich, a nie na wszelkich ich powiązania czy relacjach, w tym wpisie nie obchodzi mnie co do kogo należy. Wybrałam też tylko niektóre stacje i czasy głównie z golden time, gdy puszczane są dramy, ale dziś na tapecie tylko FujiTV. To lecimy~~
FujiTV
Pierwszy kanał, który przychodzi mi do głowy, ponieważ strasznie podoba mi się jego logo. Japońska flaga upodobniona do oczka? Ciekawe. ;)
Fuji Terebi prezentuje nam cztery sloty dramowe w golden time: Getsuku (znane jako Gekku), Mokuyou Gekijou, Kayou 10 (Hiichi), Kayou 9 (Kakku).
Zachowując w tym jakąś logikę zaczniemy od początku tygodnia.
Getsuku, poniedziałek godzina 21.
Podobno dramy z tego slotu są jednymi z najbardziej wyczekiwanych oraz największa ilość ludzi je ogląda. Często są to romanse lub jakiś gatunek z romansem. Generalnie drama, która w tym slocie ma 15-18% oglądalności radzi sobie dobrze. To zobaczmy co leciało do tej pory.
Pierwsza drama została wyemitowana w 1988 roku i nosiła tytuł Kimi no Hitomi wo Taihosuru. Jedne z najwyższych oglądalności zanotowały dwie dramy z Kimurą Takuyą. Było to w 1996 Long Vacation oraz Love Generation z oglądalnością ok. 30,7% w roku 1997. Później na Gekku leciały dramy takie jak: Antique, Pride, Suppli, Lucky Seven, Proposal Daisakusen, Buzzer Beat, Tsuki no Koibito, Code Blue 2 czy Zenaki Girl. W ostatnim sezonie leciało Kagi no Kakatta Heya z Ohno Satoshim, a w obecnym Rich Man, Poor Woman z Shunem Oguri. W sezonie jesiennym w tym czasie antenowym poleci Pricless z Kimurą. Tutaj można zobaczyć wszystkie dramy, które leciały w tym slocie.
Kayou 9, wtorek 21
W tym slocie królował Furuhata Ninzaburo 3 w 1999 roku z oglądalnością 25%. Na drugim miejscu uplasowała się drama Kamisama mou sukoshi dake w rolach głównych Kaneshiro Takeshi oraz Fukada Kyoko, emisja w 1998, 22%.Następnie ex aequo Kyumei Byoto 24 Ji sezon 1 oraz 2, w roli głównej Eguchi Yosuke. A dramy, które były emitowane w tym slocie: Wonderful Life, Litr łez, Zettai Kareshi, Otomen, Liar Game 2, Mei-chan no Shitsuji, Atashinchi no Danshi czy Strawberry Night. W poprzednim sezonie - Legal High z Arakagi zYui, tę dramę zastąpiło w obecnym sezonie Iki mo Dekinai Natsu z Takei Emi. Jeśli chodzi o jesień, to chyba drama nie jest jeszcze potwierdzona albo mnie się nie udało do takiej informacji dotrzeć. ;)
Kayou 10, wtorek 22
Na pierwszym miejscu plasuje się Great Techer Onizuka z 1998 roku, 28%. W dramie główną rolę miał Sorimachi Takashi. Dalej z 20,8% Boku to Kanojo to Kanojo no Ikiru Michi z Kusanagim Tsuyoshim. Na trzecim i czwartym miejscu ponownie dramy z Kusanagim, kolejno: Ii hito (1997; 20,4%) oraz Boku no Aruku Michi (2005; 18,3%). Inne dramy, które leciały w Hiichi: Real Clothes, Koishite Akuma, Utsukushi Rinjin, Hunter, Guilty Akuma to Keiyakushita Onna,Ganbatte Ikimasshoi czy Unfair.
W sezonie wiosna emisję miała drama 37-sai de Isha ni Natta Boku
Mokuyou Gekijou, czwartek godzina 22
W tym czasie najlepiej poradziła sobie drama Nemureru Mori,
Jak widać zapadłam w sen letni, nie lubię tej pory roku, jest okropna. Jako że jesień już bliżej niż dalej to postaram zebrać się w sobie i tworzyć. Zaś myślę, że jutro naskrobię coś o Iki mo Dekinai Natsu, bo już sama nie wiem jak można coś takiego wymyślić. Przy tej dramie facepalm to zdecydowanie za mało a żeby zrobić facestół musiałabym się ruszyć do stołu, do którego mi się nie opłaca nawet wstawiać jeśli chodzi o ikinatsu. Na tym na razie zakończę mój bezsensowy wywód, do następnego razu~~
Taki temat mi się podoba:) Poproszę coś takiego z TBS, bo to obok Fuji 2 fajna stacja w Japonii:)
OdpowiedzUsuńCo do czasów antenowych to jak sobie tak posprawdzałam dramy emitowane przez ostatnie 2 lata, to najwięcej interesowało mnie tych z wtorku o 21 i czwartku o 22.
Ogólnie Fuji jest jedną z lepszych stacji (lepiej zarabiają to mają kasę na lepsze inwestycje), co sprawia, że z wyżej wymienionych 3 nadchodzących dram na tej stacji, chcę obejrzeć każdą:) A gdzie tu jeszcze inne stacje:)
Z tego małego cyklu planuję jeszcze 2-3 wpisy, w tym wpis o TBS. ;D
UsuńTylko w momencie jak ankieta wygaśnie, wtedy pojawi się druga podoba tylko z inną stacją. ^^